peter7wolf

September 13, 2017

Please reload

Recent Posts

How to choose an interior designer for your startup

November 12, 2016

1/2
Please reload

Featured Posts

חווית מזלג על קצה הלקוח


 

שאל אותי מי הלקוחות שלך ואגיד לך מי אתה. עיצוב זה אתגר גדול ומספק, האחריות עלינו כמעצבים ומתכננים היא ענקית ולמרות שאנחנו נמדדים לכאורה על פי התוצאה הסופית, לתהליך העבודה, לכימיה, לדו שיח עם הלקוח ולתחושה הכללית במהלך העבודה חשיבות גדולה. תקשורת לקויה תוביל לחוויה קשה של שני הצדדים. 
 

חבל שלא מלמדים אותנו בשום מקום על חווית לקוח, זה נושא חובה לכל אדריכל שכיר או עצמאי.  

חווית לקוח זה נושא ענק ובעתיד אקדיש לו פוסטים נוספים. בגדול הכוונה היא למכלול הרגשות שהלקוח חווה במהלך מתן השירות. חווית לקוח איכותית טובה למוניטין ולאיכות הפרויקט כאחד.


כמה שאלות בסיסיות שמעצב/אדריכל צריך לשאול את עצמו ואת הלקוח :
 

 

 

 1. מה ה"לייף סטייל" של החברה?

  בעיה:
  הרבה אדריכלים או מעצבים מתלוננים על כך שאין ללקוחות האלה מושג מה הם רוצים או שאם כבר הם חושבים שיש להם מושג אז אין סיכוי שבתקציב שהם נותנים ניתן להגיע לתוצאה כזאת.
  פתרון:
  מעצבי UX/UI נוהגים להיכנס לראש של המשתמש ולנתח את ההתנהגויות שלו, כך גם אנחנו כמעצבי מבנים וחללים. האתגר הוא לחשוב כמעצבי חווית משתמש מרחבית. לחשוב על כל ההבטים והמהלכים של כל המשתמשים ועובדי החברה במרחב המשרד ומעבר לזה לצפות מה השינויים שעתידים להתרחש בזמן הקרוב והרחוק. (בסטארטאפים הם מתרחשים כל הזמן)

   

 2. האם הלקוח מכיר את כל השחקנים במגרש הפוזבול שנקרא פרויקט עיצוב מרחב עבודה?

  בעיה :
  בין אם אתה מעצב בית או משרד לחברה, הצוות שלך בסופו של דבר גורם לך להצליח. בפרויקטים מסוימים יכולים להיות כחמישה עשר או אפילו עשרים קבלני משנה ויועצים כגון: מהנדסים, יועצי אקוסטיקה ובטיחות, חשמלאים, שרברבים, מסגרים, אוטמי גג, נגרים,  ציירים, אנשי אלומיניום ועוד ועוד'. 
  פתרון:

  חשוב בכל פרויקט שלפחות גורם אחד עם קשר ישיר למקבלי החלטות יוכל להבין מיהם כל הספקים המעורבים ומה ההשלכות של הפעילות שלהם מבחינת תקציב ולוחות זמניםלגורם הזה קוראים מנהל הפרויקט. הקפידו למנות אחד כזה לצד האדריכל או המעצב שלכם. 
   

 3. כמה זה עולה? (או תעשה לי כמו WEWORK)

  בעיה:
  המון לקוחות מבקשים לחקות או לשאוב השראה מחללי העבודה המושקעים שנמצאים היום בכל פינה. אני כמובן דואג להגשים להם את החלום בדרך שלי אבל האם הלקוח מבין שלחלום יש מחיר?
  שיחות על תקציב הן השיחות החשובות ביותר והבעייתיות ביותר לשני הצדדים. אני אלול להפסיד לקוח אם אציין בפניו שלא ניתן להגשים לו את החלום בתקציב שהוא מביא לפרויקט והוא מצדו יכול לקבל רגליים קרות ולעצור את כל התהליך.
  פתרון:
  ניתוח  של כל העלויות בדגש על עלויות נלוות.
  בהרבה מקרים לוקחים בחשבון עלויות של הקבלנים או הספקים הראשיים ושוכחים סעיפים קטנים שמצטברים לעלות גבוהה. זה מחזיר אותנו לשאלה 2 פה למעלה. מנהל פרויקט טוב ידע לשכלל את כל העלויות. גדולות כקטנות עד אחרון היועצים והמעצבים.השאירו מרווח קטן לטעויות כי הן בלתי נמנעות בכל פרויקט אבל נסו למצות בעזרת מנהל הפרויקט את כל הסעיפים. 
   

 4. איך זה יראה בסוף?

  בעיה/בקשה לגיטימית:
  אדריכלים נוטים לחשוב מופשט וגבוה. זה מתפרש לפעמים כפלצנות אבל זאת הדרך לחשוב צלול וקונספטואלי. זה חלק מתהליך העבודה וגם במקרים מסוימים מה שהופך פרויקט סתמי למדהים. הלקוח מצדו לא תמיד מתחבר לגחמות האדריכליות האלה, כמה הוא יכול לשמוע אותנו מדברים על טוהר החומר וקדושת הצורה. הוא רוצה להבין מה הוא מקבל בסופו של יום.
  פתרון:
  מפשטים וממחישים את העיצוב. לדוגמה באמצעות מודל תלת ממדי לאורך כל תהליך העבודה. כך ניתן להמחיש בצורה הקרובה ביותר למציאות מהי התוצאה הסופית. זה עוזר למנוע הפתעות מיותרות.המצב האידאלי הוא  לאשר את העיצוב לפרטיו לפני שנכנס קבלן לעבוד בשטח. בפועל זה בדרך כלל לא קורה אבל השאיפה תצמצם התמודדות עם בעיות בשטח שעולות זמן וכסף. 

 

       "פיסה מתהליך העבודה שלנו בפרויקט WOO.IO תל אביב"

הדמיה | Eyedropper.co.il 
צילום | לירן שרעבי

 

 

 

 

לסיכום :למידה והפנמה של אורך החיים של החברה לצד יחס אישי, שליטה והמחשה של כל שלבי הפרויקט יקדמו אתכם לתהליך פורה וישפר פלאים את התוצאה הסופית.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us
Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
LINKS
ABOUT

nadav@inworkspaces.com |

Tel: 972-528749393 |

12/3 Harav Herzog Street

-ISRAEL

-Giv'atayim

-TLV dis

SOCIAL
 • Black LinkedIn Icon
 • Black Facebook Icon